close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2018

  W dn. 1-3.10 br. z oficjalną wizytą w stolicy Indonezji przebywała Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

  Podczas pobytu w Dżakarcie Pani Minister uczestniczyła w powitaniu „Daru Młodzieży”.

   

   

   

   

  Wizyta Minister Anny Moskwy oraz delegacji biznesowej była okazją do odbycia dwustronnych spotkań i rozmów z Ministrem-Koordynatorem ds. Morskich Luhutem B. Pandjiaitanem, minister ds. morskich i rybołówstwa Susi Pudjiastuti, dyrektorem Biura Ochrony i Zatrudnienia Indonezyjskich Pracowników Za Granicą (BNP2TKI) Nusronem Wahidem oraz wiceszefem zarządcy indonezyjskiego przedsiębiorstwa promowego ASDP.

   

   

   

   

   

  Rozmowy dotyczyły rozwijania współpracy związanej z gospodarką morską oraz rybołówstwem. Przedstawiciele obu stron dyskutowali na temat wykorzystania potencjału inwestycyjnego Polski i Indonezji oraz transferu technologii oraz dobrych praktyk. W założeniu  kooperacja obu krajów ma dotyczyć przede wszystkim inwestowania w budowę małych i średnich promów pasażerskich.

   

  Podczas wizyty na pokładzie żaglowca podpisano trzy listy intencyjne w dziedzinach gospodarczej i edukacyjnej. Pierwszy z nich zawarto pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową-Stocznie Wojenne a ASDP oraz indonezyjską stocznią PT DOK. Drugi i trzeci zostały zawarte pomiędzy indonezyjską uczelnią morską – Instytutem Morskim w Dżakarcie (STIP) a Akademiami Morskimi w Gdyni i Szczecinie. 

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: